Türkiye'nin IRCd ve LaMeR Forumu Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
seo link değişimi nedir backlink değişimiseo

Link Değişimi Nedir
Lamer
#1
Link Değişimi
Link değişimi gerçekleştirmenin birçok yolu vardır. İki Webmaster A sitesi ile B sitesi arasında link değişimi yaparak kendi linklerini birbirlerinin internet sitesine yerleştirerek link takası gerçekleştirebilmektey di. Özellikle alanları benzer siteler arasında yapılan bu link değişimleri hem iki sitenin de daha iyi sıralamalar elde etmesine hem de okuyucu kitlesini birbirleriyle paylaşmasına yardımcı oluyordu. 
Daha sonradan Google ve diğer arama motorları link değişimi işlemlerini cezalandırmaya başlayınca internet sitesi sahipleri çapraz linkleme organizasyonlarıyla link değişimi işlemini gerçekleştirmeye devam etti. 
Çapraz linklemede, A sitesi B sitesine link verirken C sitesi A sitesine ve D sitesi de B sitesine link çıkışı sağlıyordu. Böylece algoritmanın dikkati çekilmeden tüm internet sitesi sahipleri hem link çıkışı elde ediyor hem de okurlarını paylaşabiliyordu. Bugün hala ufakta olsa etkisi görülebilen bir link inşası olmasına karşın link değişimi artık internet sitesi sahipleri tarafından uygulanan bir link inşası yöntemi değildir.
Link Değişimi Backlink
Sosyal medyanın popüler hale gelmesi ve sosyal medya platformlarının yaygınlaşmasından önce link inşası yapmak gerçekten oldukça zor bir işti. Link çıkışı sağlayan çok az site vardı ve site sahipleri gerçekten kendi içerikleriyle uyumlu olan internet sitelerinden İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!elde etmekte güçlük çekiyordu. 
Akabinde her iki internet sitesinin de karlı çıkabileceği link değişimi yöntemiyle link inşası yapma yöntemi geliştirildi. Uzun yıllar boyunca faydalanılan bir yöntem olan link değişimi sayesinde birbirine benzer internet siteleri kolayca backlink’ler elde ederek arama motoru üzerindeki otoritelerini sağlamayı başardı.
Sosyal medya kanallarının gelişmesiyle birlikte link türleri de değişti ve gelişti. Algoritmaların değişmesiyle birlikte link değişimleri fark edilir hale geldi ve kaliteli çeşitli linkler önem kazanmaya başladı. Link değişimi hala birçok kullanıcı tarafından backlink amacıyla tercih edilen bir yöntem olmasına karşın, link değişiminin size şu gibi dezavantajları dokunabilir;
  • Siteniz Google tarafından cezalandırılabilir ve İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! link kasma gerekçesiyle sandbox’a gönderilebilir.

  • Sitenizin düzenli okurları, link değişimi gibi eski moda yöntemlerle gelir elde ettiğinizi düşünebilir bu İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! sitenizin marka değerinin zarar görmesi anlamına gelir.

  • Daha sonradan kurtulmak isteyeceğiniz kaliteli olmayan link çıkışları internet sitenizin üzerine yapışıp kalabilir.

  • Link verdiğiniz internet sitelerinin içerikleri kaliteli olmaması halinde aktif kullanıcılarınızı kaybetmenize neden olabilir.

Biz KiMSeNiN CaNiNi YaKMaDıK oNLaR BiZiM AteŞ oLDuğuMuZu BiLe BiLe GeLdiLeR
RGEMGn.png
Ara
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Link Değişimi Nedir - Yazar: Lamer - 02-26-2020, 06:33 PM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi