Türkiye'nin IRCd ve LaMeR Forumu Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
hityükselt seonedir organiktirafik ücretsizhityükselt organik nedir? trafik seonasiledilir

Organik Trafik Nedir?
Lamer
#1
Thumbs Up 
Organik Trafik Nedir?

Organik trafik, arama motorları üzerinden ve para ödenmeden gelen ziyaretçi akışına denir. Google’ın son yaptığı güncellemelerle birlikte SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ile elde ettiğiniz başarının değeri az da olsa düştü. İlk ve son sıralarda reklam veren bağlantıların bulunması ve ardından da genellikle video içeriklerin gelmesi tıklamaları biraz düşürdü diyebiliriz. Ancak farklı kelimeler bularak bu dezavantajı avantaja çevirebilirsiniz. Yapılan son araştırmalara göre bir siteye gelen ziyaretlerin çoğu uzun kuyruklu kelimelerden geliyor. Uzun kuyruklu kelimeler genellikle reklam verilmeyen kelimeler olduğu için organik trafiği arttırmanıza yardımcı olabilir.
Google Analytics üzerinden gelen organik trafiği inceleyebilir ve buna göre kendinize bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Örnek verecek olursak; sayfanıza gelen ziyaretlerin hemen çıkma oranı çok yüksekse içeriğiniz zayıf olabilir, tasarımınız kullanıcı deneyimine hitap etmiyor olabilir veya responsive bir tasarım değildir. Bu durumda bu problemleri çözmeye odaklanarak kendinize bir yol belirleyebilirsiniz. Sonuç olarak attığınız her adım organik trafiğin artışına yardımcı olacaktır.
Organik Trafik Nasıl Yükseltilir?
Organik trafik, bahsettiğimiz gibi sitenizin yükselmesi için oldukça etkili. Eğer bu etkiyi verimli kullanamıyorsanız veya daha da iyi hale getirmek istiyorsanız birkaç yöntem deneyebilirsiniz. Yazımızda organik trafik değerlerini yükseltmek için uygulayabileceğiniz yöntemleri ele alacağız. Dilerseniz hemen yöntemlere geçelim.
Anahtar Kelime Stratejisi
Anahtar kelimelerin öneminden yukarıda bahsetmiştik. Günümüzde temel kelimelere odaklanmaktansa, uzun kuyruklu kelimelere odaklanmak sitenize daha çok fayda sağlayabilir. Özellikle, Google Sesli Aramalar özelliğine uygun bir kelime analizi yapıp, içeriklerinizi buna göre güncelleyebilirseniz 2019 yılına güzel bir başlangıç yapmış olursunuz. Bunun için Search Console üzerinden sayfanıza gelen sorgulara bakabilirsiniz veya ücretli bir SEO aracından faydalanabilirsiniz.
Sürekli İçerik Paylaşın
Biliyorsunuz ki “Content is King” diye bir tabir var. Türkçe karşılığı “İçerik Kraldır” anlamına geliyor. İçeriğinizin kullanıcıların sorgularına cevap niteliğinde olması ve kullanıcıyı doyurması gerekiyor. Firmanızın internet sitesi üzerinden haftada en az 2-3 kere içerik paylaşıyor olmanız, kullanıcılara ulaşmanız konusunda oldukça destekleyici olacaktır. Eğer blog sayfanız bulunmuyorsa, hemen şimdi açmanızı öneriyoruz.
Mobil Uyumlu İnternet Sitesi
Günümüzde telefon ve tablet kullanımının hat safhada olduğunun farkındasınızdır. Google da bunun farkında olduğu için Mobile-First Indexing (Mobil Öncelikli Sıralama) sistemine geçiş yaptığını duyurdu. Geçen hafta incelediğimiz 2019 Global Dijital Raporuna göre Türkiye’de İnternet kullanan 44 milyon kişi sosyal medyayı mobil cihazları üzerinden kullanıyor. Bu durumda eğer İnternet siteniz mobil uyumlu olmazsa erken çıkma oranlarında yükselme görebilirsiniz. Bu da sıralamanızı ve organik trafiğinizi kaybetmenize neden olabilir.

Biz KiMSeNiN CaNiNi YaKMaDıK oNLaR BiZiM AteŞ oLDuğuMuZu BiLe BiLe GeLdiLeR
RGEMGn.png
Ara
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Organik Trafik Nedir? - Yazar: Lamer - 11-02-2020, 09:51 PM

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Arama Motoru Nedir? Nasıl Çalışır? Lamer 0 388 10-26-2020, 09:34 AM
Son Yorum: Lamer

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi