Türkiye'nin IRCd ve LaMeR Forumu Sitesi
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[-]
Tags
facebook medyakapanıyor kapanıyor mu? sosyalmedya medya sosyal insagram twiter

Sosyal medya kapanıyor mu?
Lamer
#1
Star 
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!..Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın acilen çıkartılmasını istediği sosyal medya düzenlemesinin detayları belli oldu. Sosyal medya yasa tasarısı detayları gün yüzüne çıkarken konunun özgürlük dengeleri de dikkate alınarak 'sosyal medya yasağı' şeklinde değil; müeyyide ile ele alınması benimsendi. Böylelikle, 'toplumsal medya yasağı gelecek, sosyal medya kapanacak' şeklinde yürütülen algı operasyonu da çökmüş oldu. Peki, yeni toplumsal medya düzenlemesi nasıl olacak, kısıtlama olacak mı? İşte, AK Parti'nin toplumsal İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!düzenlemesi çalışmasının detayları ve son dakika gelişmeleri...


İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!: toplumsal medya düzenlemesi yasa tasarısı detayları belli oldu! Sosyal medya kapanıyor mu, düzenleme nasıl olacak?
Son dakika haberleri... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile eşi Esra Albayrak'ın 1 günlük bebeklerini hedef alan alçakça paylaşımların arkasından toplumsal medya düzenlemesi gündeme geldi. Konuya yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan da flaş açıklamalarda bulundu ve sosyal medyadaki düzensizliğe dikkat çekti. Erdoğan, bu tür mecralara bir düzenleme getirilmesi gerektiğini belirterek ciddi adımlar atılacağını bildirdi. Edinilen son dakika bilgisine bakılırsa, AK Parti'nin sosyal medya düzenlemesi yasa tasarısı çalışmasının detayları da belli oldu. İlgili sosyal medya düzenlemesinin özgürlük dengeleri de dikkate alınarak "sosyal medya yasağı şeklinde değil; müeyyide" ile ele alınması benimsendi. Böylelikle, günlerdir yürütülen 'sosyal medya kapanacak, sosyal medya yasaklanacak' şeklindeki algı operasyonları çökmüş oldu. Peki, toplumsal medya düzenlemesi neleri yer alıyor, İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! kısıtlaması olacak mı? İşte, merak edilenler...

YENİ sosyal MEDYA DÜZENLEMESİ NASIL OLACAK?
Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında video konferans yöntemi ile önceki gün yapılan meydana getirilen AK Parti MYK'da toplumsal medya konusu gündeme geldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesine yönelik haince atakların, bu alanda bir düzenleme yapılmasına ne kadar gerek bulunduğunu bir kez daha ortaya koyduğunun altı çizildi. Mevzunun özgürlük dengeleri de dikkate alınarak "yasaklama değil müeyyide" ile ele alınması benimsendi.

Görüşmede, "toplumsal medya dünya için problemler yaratıyor. Mevcut hukuk sistemi gereksinimlere cevap vermiyor. Almanya ve Fransa başta olmak üzere tüm dünya yeni bir hukuk inşa etmeye çalışıyor. Bizim de sosyal medya ile ilgili yeni bir hukuk inşa etmemiz gerekiyor" denildi.

SON DAKİKA: toplumsal medya düzenlemesi yasa tasarısı detayları belli oldu! Sosyal medya kapanıyor mu, düzenleme iyi mi olacak?
ZAMANA KARŞI YARIŞ

sorunlar şöyle sıralandı: "sosyal medyada kabahatlar ondan sonra bir muhatap bulunamıyor. Suç işleyenler ile ilgili işlem yapılması süre alıyor. Oysa zaman çok önemli. Yapılan şeyler büyük bir hızla yayılırken siz yargı boyutunu devreye sokmaya çalışıyorsunuz. Oradan karar çıkana kadar algı gerçeğin önüne geçiyor ve yeni bir gerçeklik meydana geliyor. Buna gerçeğin bükülmesi deniyor. Suç niteliği taşıyan paylaşımların büyük hızla kaldırılmasını sağlayacak düzenleme yapılmalı."

DÜNYADAN ÖRNEKLER

toplumsal medya yeni bir alan olduğu için ülkeler kendi kurallarını koymaya çalışıyor.

Amerikan hukuk sistemine nazaran toplumsal medya ağlarının içeriğe ilişkin herhangi bir müdahalede bulunma, editoryal süreçlerden kaçınması zorunluluğu getiriyor. Bu kurallara uyulduğu sürece ağlara müdahale edilmiyor. Avrupa Birliği'nin internet ortamına ilişkin "terör ve dezenformasyon" benzer biçimde iki kırmızı çizgisi var. Platformlarda bu ikisine aykırı içeriklerin derhal kaldırılmasına yönelik düzenlemeler bulunuyor. Özellikle nefret kabahatlarında çok daha hızlı davranılıyor. Fransa suç teşkil eden içeriklerin 60 dakikada kaldırılmasına ilişkin bir düzenleme yaptı.

Biz KiMSeNiN CaNiNi YaKMaDıK oNLaR BiZiM AteŞ oLDuğuMuZu BiLe BiLe GeLdiLeR
RGEMGn.png
Ara
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Sosyal medya kapanıyor mu? - Yazar: Lamer - 07-03-2020, 07:10 AM

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up Sosyal Medya Lamer 0 337 06-01-2020, 09:11 AM
Son Yorum: Lamer

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi